Uzależnienie od gier komputerowych

Nie da się ukryć, że obecnie młodzież najwięcej wolnego czasu spędza przed monitorami komputerów. Szczególną popularnością wśród młodych ludzi cieszą się zwłaszcza różnego rodzaju gry, również te, wymagające połączenia z Internetem.

Za sprawą ulubionej rozrywki potrafią zupełnie „wsiąknąć” w wirtualny świat, zapominając na parę godzin o rzeczywistości. Gorzej jednak, gdy nie chcą w ogóle odrywać się od komputera i na jego rzecz zaniedbują nie tylko obowiązki, ale i podstawowe czynności, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Rodzice powinni reagować, gdy tylko zauważą niepokojące symptomy tego pozornie błahego nałogu. Dziecko, uzależnione od gier, zacznie na pewno zaniedbywać naukę i nie będzie odczuwało potrzeby spotykania się z kolegami, nawet jeśli dotychczas pełniło rolę duszy towarzystwa.

Jeśli z kolei mama lub tata zabroni mu korzystania z komputera, zacznie się buntować oraz wykazywać szczególną drażliwość. Uzależnienia od gier komputerowych z pewnością nie należy lekceważyć.

Młody człowiek, przebywający pod zgubnym wpływem wirtualnego świata, może nawet zapomnieć o jedzeniu czy spaniu (będzie mu się wydawało, że nie odczuwa takiej potrzeby).

protetyka https://finansujemy.to/jak-zalozyc-i-finansowac-gabinet-poradni-psychologicznej/