Staranny wybór specjalisty

Rynek usług związanych z psychologią i terapią jest w naszym kraju bardzo rozbudowany. Wielu fachowców prowadzi swoje praktyki, a my jako potencjalni pacjenci mamy w czym wybierać.

Tu pojawia się kluczowe pytanie, do kogo skierować swoje kroki? Sprawa nie jest łatwa, albowiem w internecie możemy spotkać wiele opinii na temat poszczególnych specjalistów. Wysokie oceny powinny być dla nas rekomendacją, natomiast liczne głosy krytyki dać do myślenia.

Sprawa jest na tyle delikatna, że w wyborze nie ma miejsca na błąd. Ludzie, którzy mieli pecha trafić na psychologa o niskich kompetencjach i kiepskim podejściu do pacjenta często zamykają się na jakąkolwiek terapię.

Zniechęceni tracą zaufanie do psychologów jako takich i nawet nie próbują udać się do kogoś innego. Choć środowisko stara się wykluczać ze swego grona czarne owce, to nie zawsze jest to skuteczne.

Kierujmy się zatem uzyskanymi informacjami, przeglądajmy fora oraz internetowe grupy wsparcia. Tam nie brakuje metryczek wystawianych terapeutom.

.

http://www.i-kar.pl/oferta/poradnie/diabetologiczna/