Jak ładować akumulator?

Akumulator to źródło energii, które ma zasilać oświetlenie i rozrusznik. Akumulatory są szczególnie narażone na rozładowanie w okresie zimowym. Jeśli nasze auto nie chce zapalić, a kontrolki na desce rozdzielczej przygasają to znak, że akumulator pojazdu jest wyładowany. Dowiedz się jak ładować taki akumulator w kilku krokach. Nie jest to wcale takie trudne.

elit katalog

Po zapoznaniu się ze szczegółami, będziemy w stanie sami poradzić sobie z takim ładowaniem. Akumulator może się rozładowywać również na skutek ciągłego niedoładowania. Powinien być on ładowany prostownikiem. Taki prostownik przetwarza prąd zmienny na prąd stały. Wyróżniamy między innymi wyrównawcze ładowanie akumulatora, a także ładowanie prądem o 1/20 lub 1/10 pojemności akumulatora.

Aby naładować akumulator przy pomocy prostownika należy najpierw go odłączyć oraz wyjąć z samochodu. Zabrudzone urządzenie trzeba oczyścić. Dodatnie zaciski prostownika musimy połączyć z dodatnim zaciskiem akumulatora. Natomiast ujemny zacisk prostownika łączy się z ujemnym zaciskiem akumulatora. Następnie ustalamy wartość prądu potrzebną do naładowania akumulatora.

Akumulator nie powinien być ładowany dłużej niż 10 godzin. Co którąś godzinę należy sprawdzać stopień naładowania. Pamiętajmy, że podczas całego procesu dochodzi do wydobywania wodoru, dlatego nie wolno operować ogniem w pobliżu akumulatora. Takie zachowania grożą eksplozją. Należy zachować wszelkie zasady bezpieczeństwa, aby ładowanie przebiegło zgodnie z planem.

www.haik.pl powłoka ceramiczna