Znaczenie Boga w walce z nałogiem

Istnieją różne sposoby na to, aby poradzić sobie z wyjściem z nałogu. Podstawowym i niesamowicie istotnym elementem leczenia uzależnienia jest oczywiście terapia, w której często wykorzystuje się program dwunastu kroków. Ciekawostką jest, że tego rodzaju terapia często uwzględnia w swoim planie istnienie Boga oraz jego wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka.

www.centrumkulturyorientu.pl

Już drugim z dwunastu kroków jest uwierzenie, że siła wyższa ma szansę przywrócić chorym zdrowie. Nie jest to jednak jedyny moment, w którym znaczenie odgrywa wiara. Alkoholik w kolejnych krokach powierza swoje życie w opiekę Boga oraz wyznaje mu swoje winy.

Uznaje, że staje się gotowy, aby Bóg uwolnił go od wad, często tych związanych z własnym charakterem. W dwunastu krokach niesamowite znaczenie ma także modlitwa, doskonalenie więzi z Bogiem – proszenie o siłę oraz pokorne modlitwy o wysłuchanie naszych próśb. Choć na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że tego rodzaju kwestie ściśle związane są z religią katolicką, nie jest tak w rzeczywistości.

W dwunastu krokach niejednokrotnie podkreśla się, że Bóg jest tutaj po prostu siłą wyższą, która może być postrzegana na różne sposoby. To, jaką religię wyznaje chory, nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia.

rtg zębów poznań dziecięcy dentysta w poznaniu stomatolog dziecięcy poznań dentysta dla dzieci