Odstaw używki, czyli żyj zdrowo

Jeśli chce się żyć zdrowo czy po prostu prowadzić zdrowy tryb życia to trzeba pamiętać nie tylko o tym, by odpowiednio się odżywiać i regularnie być aktywnym fizycznie, ale również o tym, by odstawić różnego rodzaju używki.

Wiele badań wykazało już bowiem, że papierosy czy alkohol mają bardzo często zgubny wpływ na organizm człowieka i negatywnie oddziałują na jego zdrowie, mogąc prowadzić do wielu różnych chorób czy nowotworów.

Palenie papierosów wprost uszkadza tkanki komórek, czym przyspieszają starzenie się naszego organizmu, a do tego zwiększają ryzyko zawału serca i niekorzystnie wpływają na płodność u kobiet i mężczyzn.

Alkohol z kolei prowadzi do uzależnienia, które może zakończyć się mocnym osłabieniem organizmu, a do tego napoje alkoholowe są bardzo kaloryczne i spożywane w dużych ilościach bardzo łatwo mogą doprowadzić do nadwagi czy otyłości.

Eksperci przypominają, że wyjątkiem jest czerwone wino bogate z polifenole, dzięki czemu nie więcej niż jedna lampka dziennie może nawet wspomóc zdrowie naszego organizmu.

www.omialab.pl