Psychika jest częścią nas

Nie da się oddzielić ciała od umysłu, ponieważ istota ludzka składa się z dwóch fundamentalnych elementów. Ciało na jednym biegunie, intelekt i umysł na drugim.

Dopiero to wszystko zebrane w całość daje nam człowieka jako byt na swój sposób doskonały, choć przecież obciążony bagażem ułomności. Są one udziałem każdego z nas.

To jak bardzo psychika wpływa na nasze funkcjonowanie jest widoczne w tysiącach życiowych sytuacji. Nasze lęki, zmienne nastroje czy nastawienie są w stanie znacznie zmienić naszą percepcję, ale również wpływać na konkretne zachowania i działania.

Są ludzie, którzy obawiają się tego jak silnie psychika potrafi wpływać na nasze postawy i podejmowane decyzje. Dlatego osoby te dążą do tego, by w swoim postępowaniu zawsze kierować się przesłankami racjonalnymi, a na bok zepchnąć emocje czy nastroje chwili.

W praktyce to najczęściej okazuje się pułapką, ponieważ nie da się funkcjonować w taki sposób. Ludzie zawsze byli i będą zależni od swojego umysłu, który da się kontrolować i zamknąć w racjonalnych ramach tylko do pewnego stopnia.

.

stomatolog poznań piątkowo http://wakcynologia.net.pl/uklad-odpornosciowy/