Psychiczne nastawienie

Zapewne wiele razy w życiu, w bardzo różnych sytuacjach słyszeliśmy, że „wszystko zależy od nastawienia”. Jeśli nie wszystko, to z pewnością bardzo wiele. Nie da się ukryć, że jest w tym sporo prawdy.

Owo nastawienie to nasz osobisty stosunek do jakiejś sytuacji lub problemu. Mówi się, że ludzie bywają uprzedzeni do danej osoby. To klasyczny przykład nastawienia, w tym przypadku negatywnego, które najczęściej zaburza nam ogląd rzeczywistości.

uklad-pokarmowy.chorobyswiata.com.pl

Zakładamy, że ktoś wypadnie w naszych oczach źle, więc nastawiamy się na realizację konkretnego scenariusza. Gdy osoba samotna, która straciła wiarę w udane związki i znalezienie prawdziwej miłości idzie na randkę z negatywnym nastawieniem, to szanse na sukces są nikłe. Czasami wystarczy tylko nieco optymizmu, aby inaczej spojrzeć na rzeczywistość i dać sobie realną szansę na poprawę życia.

Psychologowie są dla pacjentów swoistymi trenerami i pomagają im odszukać w sobie potencjał do pozytywnych zmian. Jedna z kluczowych spraw, nad którą trzeba w takiej sytuacji popracować, jest owo nastawienie..

Bez wychodzenia z domu psychoterapeuta online pomoże Ci uporać się z problemem http://www.horyzontybezgranic.pl/inne/wozki-elektryczne.php