Jak pokazać bliskim, że jesteś gotowy na walkę z nałogiem?

Uzależnienie od alkoholu czy narkotyków to okropna choroba, która dotyka nie tylko uzależnionego, ale także jego bliskich. W wielu przypadkach to właśnie ludzie z naszego otoczenia, rodzina i przyjaciele, nakłaniają nas do podjęcia odpowiedniej terapii. Często stanowią dla chorego motywację do odpowiedniego działania.

Nałogowiec, który wie, jakim ciężarem był dla swoich bliskich, jest często gotowy zrobić wiele, by poprawić dotychczasową sytuację. W takim momencie wizyta u psychologa będzie świetnym rozwiązaniem z wielu powodów. Przede wszystkim jest to milowy krok w walce z każdym uzależnieniem.

Bliscy, którzy dotychczas z pewnością wielokrotnie słyszeli już, że przestaniesz pić czy brać narkotyki, będą mieli powód, żeby wreszcie uwierzyć w twoje słowa. Szybko odkryjesz również, że to poważne wyzwanie z profesjonalną pomocą będzie znacznie łatwiejsze do zrealizowania. Podczas wizyty u psychologa dowiesz się, jak radzić sobie z nałogiem i zrozumiesz, że to długotrwała walka.

http://eretina.pl/retinopatia-cukrzycowa/

Stopniowo będzie jednak przynosić efekty, więc wszyscy twoi bliscy i przyjaciele z czasem odkryją, że naprawdę zależy ci na tym, żeby wytrzeźwieć. To bardzo ważne, bo z pewnością znacząco wpłynie na wsparcie, jakie będą okazywać ci w podejmowanych każdego dnia decyzjach.

http://aptekarska.pl