Czy tylko uzależniony może zgłosić się do psychologa?

Terapia uzależnień dla wielu osób, które zmagają się z nałogiem, jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Rzadko kto ma w sobie tyle silnej woli i samozaparcia, żeby poradzić sobie z prawdziwym uzależnieniem we własnym zakresie.

Nie zawsze jednak nałogowiec jest w stanie podjąć decyzję o terapii. Czy tylko osoba uzależniona może zgłosić się po pomoc do psychologa online? Jak się okazuje, nie tylko.

Pomocy u psychologa powinny poszukiwać również takie osoby, które zorientują się, że ich bliscy zmagają się z nałogiem. Rozmowa z profesjonalistą z pewnością pomoże znaleźć sposób na to, by nakłonić chorego do podjęcia odpowiedniej terapii.

www.szymoncofalik.pl

Nawet, jeśli ten cel nie zostanie osiągnięty, psycholog z pewnością wskaże ci, w jaki sposób możesz wspierać bliskie ci osoby w walce z uzależnieniem, z wykorzystaniem psychoterapia online. Warto pamiętać, że pomoc ze strony najbliższego otoczenia może stanowić jeden z bardzo istotnych elementów terapii.

Dodatkowo, choć często skupiamy się tylko na samych uzależnionych, nie należy zapominać, że w wielu przypadkach nie tylko oni potrzebują pomocy. Współuzależnienie również może znacząco utrudnić życie.

Może się więc okazać, że potrzebujesz pomocy psychologa, choć to nie ty, a jedynie ktoś z twoich bliskich, zmaga się z problemem uzależnienia.

https://przelambariery.pl/pol_m_Pomoce-ulatwiajace-poruszanie-sie_Schodolazy-229.html Psycholog online