Doświadczenie wpływa na umysł

Ktoś kiedyś powiedział, że ludzie składają się z doświadczeń. Coś w tym jest, ponieważ wszystkie nasze przeżycia sumują się i budują naszą osobowość.

Mogą również wpływać na psychikę – pozytywnie lub negatywnie i nie ma w tym zakresie żadnego uniwersalnego wzoru. Jeśli mowa o życiowych doświadczeniach, to mogą one znacząco zmienić nasze nastawienie do świata.

Kobieta, która ma za sobą dwa rozwody może mieć opory przed wejściem w kolejny związek, o małżeństwie nie mówiąc. Ale to nie znaczy, że nie spotka tej właściwej osoby, która zmieni jej podejście.

Czasami nasze doświadczenia bywają zmienne i jedna lub kilka sytuacji, które nas negatywnie nastawią raptem stracą na znaczeniu, gdy wydarzy się u nas coś skrajnie pozytywnego. Wszystko to wygląda bardzo różnie i nie ma w tym zakresie jednego, typowego scenariusza.

Grunt, abyśmy potrafili z naszych własnych doświadczeń wyciągać właściwe wnioski, a nie ograniczać się do tego, że nasz umysł będzie zorientowany tylko na jeden scenariusz, w praktyce z reguły negatywny..

https://prestige-swidnica.pl