Techniki dobrane pod pacjenta

Każdy psycholog kliniczny online musi mieć na uwadze to, że osoba, która wchodzi do jego gabinetu jest bytem indywidualnym. Nie ma dwóch takich samych osób i dwóch identycznych problemów, o czym każdy terapeuta musi pamiętać.

stomatologiczny gabinet stomatologia poznań gabinet stomatologiczny

To oznacza, że dla każdego należy dobrać takie techniki terapeutyczne, które w jego przypadku dobrze rokują. Od ich trafnego doboru zależy powodzenie całego procesu, a ten może być długi i żmudny.

Nie należy utrudniać sytuacji poprzez stosowanie nietrafnych rozwiązań w terapii. Jednak nie zawsze wybór techniki jest prosty.

Czasami potrzeba kilku sesji z nowym pacjentem, aby znaleźć odpowiedź na pytanie o to, co tak naprawdę należy zrobić, by dać temu człowiekowi szansę na lepsze życie. Działania podejmowane przez psychologów są obliczone na to, aby rozwiązać problemy, jednak nawet najlepszy specjalista nie jest cudotwórcą.

W większości przypadków bardzo wiele zależy od nastawienia pacjenta, jego motywacji do zmian i aktualnego stanu emocjonalnego. Terapeuta powinien być przewodnikiem na tej skomplikowanej ścieżce.

.

http://optykpiekary16.pl www.ceefinancialhub.pl