Uzależnienie od hazardu

Jak wiadomo, pieniądze od wielu lat rządzą światem. Czasem pragnienie ich posiadania staje się tak wielkie, by podjąć ryzykowną grę, w wyniku której można wiele zyskać lub też stracić wszystko, co się ma. Seria pierwszych wygranych zachęca początkujących hazardzistów do dalszego wykładania pieniędzy, natomiast porażki umacniają ich w przekonaniu, że muszą się koniecznie odegrać.

Przyzwyczajenie powoli przemienia się w nałóg, a z tym naprawdę trudno walczyć. Co gorsza, uzależnienie od wszelkiego rodzaju gier pieniężnych coraz częściej pojawia się wśród młodzieży. Osoby nieletnie z chęci dużego zysku nałogowo grają w loterie pieniężne, niby niewymagające dużych nakładów finansowych, jednak w prosty sposób mogące pochłonąć ich kieszonkowe.

Sporą popularnością cieszą się też automaty do gry, które co prawda są dozwolone dopiero od osiemnastu lat, ale i tak korzysta z nich wiele młodszych osób. Warto też na pewno wspomnieć o zakładach bukmacherskich, które chętnie obstawiają starsze nastolatki. Pozornie niewinna gra, może się zamienić w prawdziwy koszmar, gdy jej młody uczestnik straci wszystko, co postawił, a później w desperacji sprzeda też potrzebne sprzęty codziennego użytku, byle tylko móc dalej uczestniczyć w zabawie i próbować odzyskać utracone pieniądze.

erak.com.pl www.pomocnia-poznan.pl