Trudne spotkanie z psychologiem

Przychodzi ten moment, kiedy trzeba umówić się na pierwsze spotkanie z terapeutą, którym zazwyczaj jest psycholog. Dla człowieka, który robi to pierwszy raz w życiu stanowi to niemałe wyzwanie natury emocjonalnej, ponieważ trzeba usiąść naprzeciwko obcej osoby i zwierzyć się jej z nierzadko bardzo intymnych kwestii. Bardzo ważne jest, aby być z terapeutą absolutnie szczerym.

Można sobie na to pozwolić, albowiem jest on związany tajemnicą i nie może nikomu powiedzieć o tym, co od nas usłyszał. To daje pacjentowi poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Sam fakt, że ktoś zdecydował się na zapisać na wizytę i rozpocząć terapię już jest ogromnym sukcesem i ważnym krokiem naprzód.

Wielu z nas nie byłoby stać na takie działanie, więc jeśli jesteśmy w tym gronie mamy powody czuć się z siebie dumni. Na tym jednak nie koniec, bo teraz musimy utrzymać konsekwencję postępowania. Jedna wizyta niczego nie rozwiąże, ponieważ terapia psychologiczna to proces rozpisany czasami na lata.

Grunt to nie tracić nadziei i pozytywnego nastawienia..

Korekcja wad wzroku okulary dla dzieci Bydgoszcz, gabinet okulistyczny https://przelambariery.pl/pol_m_Sprzet-medyczny_Inhalatory-172.html