Treningi dla alkoholików

Sformułowanie „treningi dla alkoholików” brzmi w uszach wielu z nas niemal abstrakcyjnie. Choć alkohol często wywołuje również fizyczne szkody w organizmie chorego, podczas leczenia tego uzależnienia rzadko skupiamy się na powrocie do formy w sportowym rozumieniu tego sformułowania.

www.juliada.pl

Również wyżej wspomniane „treningi” związane są raczej ze stanem psychicznym chorego. Treningi, którym poddawani są alkoholicy podczas terapii, mają za zadanie przede wszystkim rozwijanie takich umiejętności, które okazują się niezbędne w różnego rodzaju sytuacjach społecznych.

Brak tego rodzaju zdolności bardzo często staje się przyczyną nawrotów. Osoba, która nie potrafi poradzić sobie z trudną sytuacją, bardzo chętnie sięga po alkohol, który jest jedynym znanym mu rozwiązaniem.

Jak łatwo się domyślić, tego rodzaju treningi psychologiczne mają ogromne znaczenie dla powodzenia całej terapii. Należy jednak wiedzieć, że treningi rzadko podejmowane są w pierwszej fazie terapii.

Dedykowane są tym osobom, które ukończyły już podstawowy program terapeutyczny. To ważne, że nie mogły też przerwać leczenia na tym etapie, ale pozostają w trakcie dalszej pracy nad swoją trzeźwością.

http://szczepienia.net.pl zabiegi medycyny estetycznej