Przełamać się i pójść do fachowca

Nie jest łatwo przekroczyć próg gabinetu psychologa. To krok niełatwy dla większości z nas, bo zaczynamy w tym momencie pytać siebie: czy faktycznie jest ze mną tak źle? Tymczasem psycholog nie jest wbrew pozorom człowiekiem, którego rolą jest leczenie jakiejkolwiek choroby (mimo tego, że korzystający z jego pomocy są określani mianem pacjentów). psycholog online ma niejako rozłożyć nasz kłopot i psychikę na czynniki pierwsze, a następnie z naszą pomocą poskładać wszystko na nowo.

Zadanie nie jest łatwe, a stopień trudności zależy od tego w jakim stanie jest pacjent. Sprawa najważniejsza i dla wielu najtrudniejsza wiąże się z przyznaniem do problemu. Nie przed kimkolwiek innym, ale przed samym sobą.

Jeśli to uda nam się zrobić, to skorzystanie ze wsparcia fachowca jest dużo łatwiejsze. I tu czeka nas wyzwanie, ponieważ musimy stopniowo otworzyć się przed całkowicie obcą osobą. Psycholodzy podkreślają, że w większości sytuacji okazuje się to prostsze niż na pozór sądzimy.

Człowiek, którego nie znamy nie wywołuje w nas takiego poczucia skrępowania, dlatego jesteśmy gotowi z detalami opowiedzieć mu o swoich emocjach i przeżyciach..