Piętno wariata

Jest wiele powodów, dla których ludzie czują poważne obawy przed kontaktem z psychiatrą. Do najważniejszych należy obawa przed ostracyzmem społecznym i napiętnowaniem jako osoba chora psychiczna i tym samym niebezpieczna.

Niestety świadomość ludzi odnośnie tych problemów jest w dalszym ciągu niska i słysząc, że ktoś korzysta z pomocy psychiatry wyobrażają sobie biały kaftan i gumowe ściany w zamkniętym zakładzie. Rzeczywistość bywa zupełnie inna i wielu pacjentów pod opieką psychiatry normalnie funkcjonuje w społeczeństwie.

Nie da się jednak ukryć, że ludzie tego napiętnowania się boją, dlatego zdecydowana większość pacjentów stara się skrzętnie ukryć swoje problemy. Dopóki nie mają one przełożenia na codzienne życie jest to łatwe.

Czasami jednak schorzenia dają objawy widoczne i odczuwalne dla innych. Tu rolą psychiatry jest zapisanie pacjentowi odpowiednich leków, które pomogą w stłumieniu objawów, choć w praktyce mogą one dawać nieciekawe skutki uboczne związane chociażby z ogólną kondycją.

www.us.zagan.pl

.

https://meditus.eu/domowy-detoks.php www.bialekrukinaebooki.pl