Jak zapobiegać chorobie wieńcowej?

Aby zapobiegać chorobie wieńcowej trzeba przede wszystkim postawić na zwiększoną aktywność fizyczną. Nie należy jednak nadmiernie przemęczać organizmu. Powinno się także unikać niepotrzebnych nerwów oraz stresowych sytuacji.

Jednak kluczowym elementem w profilaktyce chorób wieńcowych jest wprowadzenie odpowiedniej diety – należy wybierać posiłki bogate w witaminy, suplementy oraz tłuszcze roślinne zawierające kwasy jedno oraz wielonienasycone. Z menu powinno się natomiast wyeliminować cukry złożone oraz w możliwie największym stopniu ograniczyć spożywanie tłuszczów zwierzęcych. Przestrzegając zasad zdrowego żywienia należy pamiętać też o tym, by spożywać posiłki mniejsze, ale częstsze.

Nadmierne objadanie się powoduje obniżenie szybkości przemieszczania się krwi w mięśniach, w tym również w mięśniu sercowym. Nie należy także nadużywać alkoholu, który również może powodować uszkodzenia serca. Powinno się zrezygnować z papierosów oraz profilaktycznie przyjmować kwas acetylosalicylowy.

Specjalista pomoże go dobrać w odpowiednich dawkach, gdyż niewłaściwie przyjmowany może prowadzić do zaburzeń krzepliwości krwi, choroby wrzodowej i niewłaściwego ciśnienia tętniczego.

protetyka