Dlaczego w leczeniu uzależnień ważna jest terapia indywidualna?

Terapia grupowa jest bardzo powszechnie wykorzystywaną formą leczenia uzależnień. Tego rodzaju spotkania często widzimy w filmach i słyszymy o nich od znajomych.

Nie należy jednak zapominać, że jest to wyłącznie jeden z elementów terapii. Często spotkania indywidualne także pozostają nieodłączną częścią leczenia.

Dlaczego jest to takie ważne? Terapia indywidualna służy przede wszystkim wspomaganiu tych efektów, które osiągane są podczas spotkań grupowych. Pozwala na dokładne przeanalizowanie problemów z życia pacjenta, zarówno tych aktualnych, jak i tych z przeszłości.

Co istotne, zadaniem terapeuty jest również pomoc w konstruktywnym rozwiązaniu kłopotów. Terapeuta pomaga choremu w stworzeniu specjalnego planu, dzięki któremu mogą łatwiej realizować kolejne zadania.

Co istotne, często w miarę precyzyjnie określane są okoliczności i terminy ich realizacji. Dzięki temu wzrasta motywacja, jaką odczuwa pacjent.

Wielu uzależnionych bardzo wysoko ceni sobie doświadczenia związane z terapią indywidualną. To właśnie dzięki tym spotkaniom mają okazję porozmawiać ze specjalistą w intymnej atmosferze.

Dla wielu chorych jest to pierwszy krok, który stopniowo pozwala wrócić do w miarę normalnych relacji ze światem.

medactive.com.pl/masaz-leczniczy/