Czego dowiesz się na indywidualnym spotkaniu z terapeutą?

Choć popaść w nałóg jest nad wyraz łatwo, wychodzenie z uzależnienia to bardzo złożony i skomplikowany proces. Ze względu na to osoba uzależniona wymaga specjalistycznego wsparcia, udzielanego jej na wielu poziomach i w różnych formach.

Jednym z nieodłącznych elementów terapii są indywidualne spotkania z terapeutą. Czego można dowiedzieć się podczas takich spotkań? W czasie indywidualnej terapii psycholog ma przede wszystkim możliwość precyzyjnego zdiagnozowania problemu.

Dzięki temu zyskuje wiedzę, która pozwala na ustalenie szczegółowego, indywidualnie dopasowanego programu leczenia. To bardzo ważne, żeby terapia uwzględniała potrzeby oraz sytuację osoby, która ma skorzystać z pomocy.

Podczas indywidualnej terapii pacjent przede wszystkim poznaje siebie. Kolejne spotkania pozwalają mu odkryć, kim naprawdę jest i jaki wpływ na jego funkcjonowanie ma nałóg.

Uzależniony z pomocą psychologa analizuje swoje życiowe problemy, które mogą mieć wpływ na zaistniałą sytuację. Bardzo duże znaczenie ma tutaj intymna atmosfera.

O wielu kłopotach i sytuacjach wziętych z życia bardzo trudno jest powiedzieć nawet terapeucie, a w przypadku terapii grupowej chory mógłby nie przemóc się na tyle, by podzielić się swoimi przemyśleniami i odczuciami z innymi.

https://przelambariery.pl/product-pol-814-Pas-stabilizujacy-kregoslup-ledzwiowy.html